loading

наносекундни пикосекунди и фемтосекунди ласери

Вие сте на вистинското место за наносекундни пикосекунди и фемтосекунди ласери.Досега веќе знаете дека, што и да барате, сигурно ќе го најдете на TEYU S&A Chiller.гарантираме дека е тука TEYU S&A Chiller.
Производот е потврден од трети лица дека може да ги елиминира и отстрани остатоците од пестициди и хемикалии..
Наша цел е да обезбедиме највисок квалитет наносекундни пикосекунди и фемтосекунди ласери.за нашите долгорочни клиенти и ние активно ќе соработуваме со нашите клиенти за да понудиме ефективни решенија и придобивки од трошоците.
  • Дали ги знаете разликите помеѓу наносекунда, пикосекунда и фемтосекунда ласери?
    Дали ги знаете разликите помеѓу наносекунда, пикосекунда и фемтосекунда ласери?
    Ласерската технологија брзо напредуваше во последните неколку децении. Од наносекундниот ласер до пикосекундниот ласер до фемтосекундниот ласер, тој постепено се применува во индустриското производство, обезбедувајќи решенија за сите сфери на животот. Но, колку знаете за овие 3 типа на ласери? Оваа статија ќе зборува за нивните дефиниции, единиците за конверзија на време, медицинските апликации и системите за ладење на чилерите за вода.
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Само кажете ни ги вашите барања, можеме да направиме повеќе отколку што можете да замислите.

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски