S&a Blog
VR

A është e nevojshme shpërndarja e nxehtësisë në projektorin lazer?

Prandaj, shpesh shtohet një ftohës uji industrial për të ndihmuar në largimin e nxehtësisë nga projektori lazer.

industrial water cooler

Në mes të punës, projektori lazer do të gjenerojë shumë nxehtësi dhe siç e dimë, shumë nga përbërësit e tij janë mjaft të ndjeshëm ndaj nxehtësisë. Prandaj, për të mbrojtur projektorin lazer, shpërndarja e nxehtësisë është shumë e nevojshme. Disa projektorë të vegjël kanë funksionet e tyre të shpërndarjes së nxehtësisë, por jo kështu për të mëdhenjtë. Projektorët e mëdhenj lazer prodhojnë më shumë nxehtësi se sa të vegjlit dhe me funksionin e tyre të shpërndarjes së nxehtësisë, nxehtësia mund të’të hiqet në mënyrë shumë efektive. Prandaj, shpesh shtohet një ftohës uji industrial për të ndihmuar në largimin e nxehtësisë nga projektori lazer. Për projektor lazer ftohës, rekomandohet përdorimi S&A Ftohës uji industrial i serisë Teyu CWFL. 


Pas zhvillimit 18-vjeçar, ne krijojmë një sistem rigoroz të cilësisë së produktit dhe ofrojmë shërbim të mirë-krijuar pas shitjes. Ne ofrojmë më shumë se 90 modele standarde të ftohësit të ujit dhe 120 modele ftohës uji për personalizim. Me kapacitet ftohës që varion nga 0.6KW deri në 30KW, ftohësit tanë të ujit janë të aplikueshëm për ftohjen e burimeve të ndryshme lazer, makinerive të përpunimit lazer, makinave CNC, instrumenteve mjekësore, pajisjeve laboratorike etj.


industrial water cooler

Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Gjuha aktuale:Shqip
Dërgoni kërkesën tuaj